Nie tylko nauka gry w piłkę ale także dobra zabawa dla wszystkich dzieci chcących spędzić fajnie wolny czas czeka na nich w Beniaminku.
Trwają zapisy do Beniaminka Kids Ligi do 22 września. Już 1 października planowany jest początek rozgrywek a tym samym pierwsze piłkarskie emocje.

Nowoczesna Hala Krosno już po raz trzeci będzie gospodarzem turnieju Beniaminek Kids Liga. Z edycji na edycję turniej nabiera coraz większego rozmachu stając się największą tego typu imprezą w regionie. Grad bramek, emocje i wspaniałe nagrody przyciągają na nowoczesny obiekt całe rodziny.

-Turniej skierowany jest do wszystkich dzieci. W przeciwieństwie do innych tego typu imprez, Beniaminek Kids Liga daje możliwość rywalizacji dzieciom średnio zaawansowanym, a nawet początkującym. Oprócz dzieci zrzeszonych w klubach sportowych w turnieju udział biorą drużyny osiedlowe, szkolne, parafialne, harcerskie i inne - mówi Artur Urbanek, trener Beniaminka Krosno.

- Formuła rozgrywek nie wyklucza słabszych drużyn na samym początku. Każdy z uczestników turnieju otrzymuje pamiątkowy medal a finaliści zdobywają główne nagrody. Beniaminek Kids Liga to przede wszystkim świetna zabawa. - dodaje.

W dwóch poprzednich edycjach uczestniczyło 47 drużyn. Na murawie w "Hali Krosno" zagrało ponad 500 dzieci. W sumie w rozgrywkach Beniaminek Kids Ligi rozegrano już ponad 800 spotkań.

Rozgrywki "Beniaminek Kids Ligi" odbywać się będą w czterech kategoriach wiekowych:
- U-14: dzieci urodzone w 2004 roku i młodsze,
- U-12: dzieci urodzone w 2006 roku i młodsze,
- U-10: dzieci urodzone w 2008 roku i młodsze,
- U-8: dzieci urodzone w 2010 roku i młodsze.

Informacje dotyczące zapisów do III edycji Beniaminek Kids Ligi znajdują się również na www.beniaminek.org. Wszystkie mecze rozgrywane będą w Hali Krosno (Krosno, ul. Bohaterów Westerplatte 20) na boiskach ze sztuczną murawą najwyższej klasy Premier Turf SX60 posiadającą certyfikat FIFA 2 STAR.