Jedz autobusem zamiast samochodem, zostaw go w domu a pomożesz środowisku.
  
W najbliższy piątek (22 września) przypada Światowy Dzień bez Samochodu, który ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin jaka jest wytwarzana w naszych miastach przez miliony poruszających się po drogach samochodów.

Właśnie w tym dniu 22 września jak co roku zachęca się kierowców do pozostawienia swoich czterech kółek w domu, w zamian proponuje się skorzystanie z komunikacji miejskiej lub jednośladów. Do akcji włączyło się także Krosno, które w najbliższy piątek zapewnia bezpłatną komunikację miejską.

bezpłatna komunikacja

- Na wszystkich liniach na terenie miasta, w piątek, autobusy MKS-u, będą kursowały bezpłatnie - mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna. - Włączamy się tym samym w Światowy Dzień Bez samochodu, który od kilkunastu lat obchodzony jest w wielu miastach właśnie 22 września.- dodaje Prezydent Miasta Krosna.

Rozkład jazdy autobusów nie zmienia się. Tego dnia wszystkie linie będą kursowały jak co dzień.

- Autobusy będą kursowały według rozkładów na poszczególnych liniach. Jedyna różnica polega na tym, że do podróżowania po liniach na terenie Krosna, nie będzie potrzebny bilet- informuje Kazimierz Szpak, Prezes krośnieńskiego MKS-u.