5 lat za kratkami grozi 69-letniej mieszkańce powiatu krośnieńskiego podejrzanej o kradzież pieniędzy.
W poniedziałek policjanci z posterunku w Tarnowcu interweniowali w miejscowości Brzezówka gdzie miało dojść do awantury. Na miejscu ustalili, że kłótnia ma podłoże finansowe i dotyczy kradzieży pieniędzy.

Do kłótni doszło pomiędzy 79-letnią mieszkanką Brzezówki i 69-letnią kobietą z powiatu krośnieńskiego. Młodsza od kilku dni zamieszkiwała u starszej i pełniła nad nią opiekę, obie kobiety wcześniej się nie znały a opiekunka została polecona z ogłoszenia. W tym czasie starszej kobiecie skradziono blisko 3 tys. złotych.

W trakcie interwencji starsza z kobiet posądziła o kradzież pieniędzy opiekunkę. Ta nie przyznawała się do winy i wskazywała inne osoby. Policjanci nabrali jednak podejrzeń co do 69-latki ponieważ kobieta zachowywała się nerwowo a jej wyjaśnienia nie były spójne i logiczne. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jej podręczne rzeczy. W trakcie tych czynności ujawnili kilka banknotów o nominale 200 złotych, które były umieszczone w różnych zakamarkach portfela i torebki.

69-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego została zatrzymana i doprowadzona do jasielskiej komendy. Okazało się, że podawała także funkcjonariuszom nieprawdziwą datę urodzenia, a w przeszłości była już notowana za podobne przestępstwo.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli jeszcze przy wymienionej kilka banknotów 200 złotowych ukrytych w etui na okulary oraz w pudełku na krople żołądkowe. W sumie przy zatrzymanej zabezpieczono ponad 2 tys. złotych. Podejrzana opiekunka nie przyznała się do zarzutu kradzieży. Decyzją prokuratora objęta została policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.