Rozpoczęta wiosną budowa kompleksu basenów odkrytych przy ul. Bursaki w Krośnie zakończy się w przyszłym roku. Otwarcie zaplanowano na sezon letni.
Nowoczesne kąpielisko przy ul. Bursaki składać się będzie z trzech basenów: rekreacyno - sportowego, rekreacyjnego oraz brodzika dla dzieci.

Basen rekreacyjno - sportowy o powierzchni ponad 1000 m2 podzielony jest na dwie części: z funkcją do pływania dł.25m, z sześcioma torami pływackimi oraz z funkcją do zespołowych wodnych zabaw sportowych: siatkówki, koszykówki czy piłki wodnej. Będzie też huśtawka wodna. Zmęczeni zabawami wodnymi będą mieli możliwość szybkiej regeneracji na zlokalizowanej w basenie podwodnej ławeczce z dwunastoma stanowiskami powietrznego masażu ciała.

budowa basenów w Krośnie

Drugi z basenów o funkcji rekreacyjnej to typowy basen dla "leniwych". Poza oczywistym wyposażeniem takiego basenu w ławeczki podwodne , a nawet leżanki, znajdą się w nim także liczne atrakcje wodne, takie jak: sztuczna rzeka, huśtawka wodna, grzybek wodny oraz masaże wodne i powietrzne. Basen ten będzie miał też swoją wyspę na która będzie można dojść łukowym mostkiem.

Trzeci basen, o powierzchni 166 m2, przeznaczony jest dla małych dzieci. Basen ten również będzie wyposażony w atrakcje wodne, takie jak małe zjeżdżalnie, dzwonki i jeżyki wodne, cylindryczne stołki do siedzenia.

budowa basenów w Krośnie

Powstaną również cztery budynki - techniczny stacji uzdatniania wody, dwa budynki szatniowo - sanitarne (przebieralnie, w.c., umywalnie) oraz budynek obsługi klientów (kasy, sala konsumpcyjna). Przy wejściu na kąpielisku zlokalizowany będzie parking rowerowy na 100 stanowisk. Wejście na obiekt odbywać się będzie poprzez bramki obrotowe wspomagane elektronicznym systemem obsługi klientów. Poza tradycyjną kasą, użytkownicy będą mogli też korzystać z samoobsługi, wykupując wejściówkę w automacie biletowym.