Zakończono I etap prac inwestycyjnych związanych z realizacją projektu pn. "Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia 'Kobieta i Dziecko' - wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna".
W ramach I etapu projektu pn. "Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia 'Kobieta i Dziecko' - wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna" został kompleksowo zmodernizowany i wyremontowany Oddział Dziecięcy - Odcinek dla młodszych do lat 3, Odcinek Patologii Ciąży i Trakt Porodowy wraz z salą cięć cesarskich.

remont w szpitalu

W spotkaniu, podczas którego zaprezentowano dziennikarzom pierwsze efekty inwestycji wziął udział m.in. Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Piotr Lenik dyrektor krośnieńskiego szpitala i Piotr Jurczak z-ca dyr. ds. Lecznictwa.

remont w szpitalu

Zakres wykonanych prac jest już bardzo szeroki. Oddział Dziecięcy w pokojach jednoosobowych, dwuosobowych i izolatce może przyjąć 22 małych pacjentów, do każdego z pokoju chorych wchodzi się poprzez śluzy.
Na Odcinku Patologii Ciąży utworzono 5 sal dwu-osobowych z łazienkami, 1 izolatkę, gabinet USG i pokój zabiegowy. Jest on bezpośrednio połączony z Traktem Porodowym wraz z salą cięć cesarskich oraz Oddziałem Położniczym.

remont w szpitalu

Porody na nowym Trakcie Porodowym odbywają się od środy 20 września. Do 28 września odbyło się 35 porodów, w tym 20 porodów fizjologicznych i 15 cięć cesarskich. Wszystkie dzieci przyszły na świat całe i zdrowe. Przez cały okres remontu żadna z pacjentek nie została odesłana do innego szpitala.