Sukces krośnieńskich zawodników na 82. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających F1A, B, C w Lesznie.
  
W dniach od 15 do 17 września na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie, zostały rozegrane 82. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających. Aeroklub Podkarpacki był reprezentowany przez następujących zawodników: Roksana Gądek, Henryk Krupa, Michał Słyś, Henryk Czekański, Michał Śliwiński.

Rywalizowali oni w kategorii modeli szybowców F1A. Modele te muszą mieć określone parametry: powierzchnia nośna nie przekraczająca 34 dm^2 i waga nie mniejsza niż 410 gram. Zazwyczaj mają pomiędzy 200 a 250 cm rozpiętości skrzydeł. Model do góry wyciągany jest na 50 metrowej lince. Zawodnik nie odczepia holu od razu, ale dopiero gdy czuje, że zachowuje się on inaczej i jest w noszeniu termicznym, bez którego na wykonanie odpowiednio długiego lotu są bardzo małe szanse.

Rywalizacja polega na wykonaniu 5 lotów po 3 lub 4 minuty każdy (zależnie od warunków pogodowych). Jeśli model uzyska określony czas, sędziowie zatrzymują pomiar, a zawodnikowi pozostaje odzyskać model (który czasem odlatuje nawet do kliku kilometrów od linii startu) i wrócić na kolejną kolejkę lotów. Po lotach zasadniczych, gdy więcej niż jeden zawodnik uzyska komplet tzw. czasów maksymalnych następują dogrywki z wydłużonym czasem lotu na 6, 8, a potem na 10 minut.

82. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających

W Lesznie dwoje krośnian zakwalifikowało się do lotów dogrywkowych i uzyskali w nich świetne rezultaty. Michał Słyś zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski, a Michał Śliwiński brązowy medal i II Wice Mistrza Polski.
Drużyna Aeroklubu Podkarpackiego (w składzie: Michał Słyś, Michał Śliwiński i Henryk Czekański) została Drużynowym Mistrzem Polski.

Krośnianie regularnie startują w zawodach ogólnopolskich zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski, Mistrzostwach Polski, a także w miarę możliwości w zawodach Pucharu Świata. Obecnie należą do Polskiej czołówki, a przynajmniej trójka krośnieńskich zawodników, będzie reprezentować Polskę na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów (Roksana Gądek) i Mistrzostwach Europy Seniorów (Henryk Krupa, Michał Słyś).