W środę 27 września we Wróbliku Królewskim odbyła się uroczystość poświęcenia kapliczki przeniesionej w nowe miejsce.
Aktu poświęcenia dokonał metropolita przemyski ks. abp Adam Szal a w uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu powiatu krośnieńskiego i gminy Rymanów, radni i licznie przybyli mieszkańcy Wróblika Królewskiego i okolicznych miejscowości. - Obecność tak wielu osób świadczy o tym, że w sposób godny i uroczysty zamknęliśmy ważny element związany z przebudową drogi - mówił po uroczystości starosta krośnieński Jan Juszczak.

Relacja NA ŻYWO z uroczystości prowadzona była przez naszą redakcję na facebookowym profilu portalu terazKrosno. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji:Kapliczka została przeniesiona w nowe miejsce w ramach prowadzonej poprzez powiat krośnieński inwestycji związanej z przebudową dróg Krosno - Targowiska - Wróblik Szlachecki oraz Wróblik Królewski - Ladzin. Wcześniej kapliczka usytuowana była na środku skrzyżowania i kwestia przeniesienia jej w inne miejsce wywołała wiele emocji. - Od początku szukaliśmy dobrego miejsca na lokalizację kapliczki i dzięki otwartości i przychylności Państwa Prorok myślę, że lepszej lokalizacji nie można było znaleźć - dodał Jan Juszczak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Wróblika Królewskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.