Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie oficjalnie rozpoczęła kolejny rok akademicki.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbyła się we wtorek 3 października w auli uczelni przy ul. Dmochowskiego.

inauguracja w PWSZ Krosno

Wśród zaproszonych gości byli posłowie, władze samorządowe różnego szczebla, przedstawiciele urzędów, szkół, instytucji i firm. Nie zabrakło także studentów, również tych z pierwszego roku. Do nich w szczególny sposób zwrócił się rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda: Obiecujemy Wam wspaniałe emocje w czasie studiów, sprawiedliwość. Wyjdziecie stąd mądrzejsi, nie tylko wyposażeni wzbogaceni o wiedzę ale też mądrzejsi życiowo. Mamy nadzieję, że nawiążecie tu przyjaźnie na całe życie i że będziecie wspominać ten czas jako najlepszy czas w swoim życiu.

Relacja NA ŻYWO z inauguracji prowadzona była przez naszą redakcję na facebookowym profilu portalu terazKrosno. Retransmisja:Podczas uroczystości nie zabrakło immatrykulacji, przedstawiciele poszczególnych kierunków złożyli przysięgę a następnie zostali mianowani na studentów.

inauguracja w PWSZ Krosno

Wręczono także wykładowcom Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Uhonorowano studentów, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce i dyrektorów szkół za zasługi na rzecz promocji wyższego wykształcenia wśród uczniów. Medalem "Zasłużony dla PWSZ w Krośnie" odznaczony został pośmiertnie senator Stanisław Zając, odznaczenie odebrała żona Alicja Zając. Wykład inauguracyjny Ziemiańskie dziedzictwo Podkarpacia wygłosił prof. dr hab. Kazimierz Karolczak JM Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji roku akademickiego: