Spotkanie dla seniorów podczas których odbędą się wykłady na temat bezpieczeństwa odbędzie się w środę 11 października w Krośnie.
Ważne sprawy dla seniorów poruszane będą podczas II Krośnieńskiego Sejmiku Senioralnego na który zaprasza Prezydent Miasta Krosno. Podczas spotkania odbędą się wykłady m.in. na temat bezpieczeństwa i zdrowia.

III Krośnieński Sejmik Senioralny odbędzie się w środę 11 października 2017 r. w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego, ul. Czajkowskiego 49 w Krośnie, początek o godz. 12.00.

Program:
- Powitanie uczestników - Prezydent Miasta Krosna
- Kabaret "Entuzjaści" - program artystyczny "Jubileusz i co dalej..."
- Krośnieńska Rada Seniorów – Anna Bazan - Przewodnicząca Krośnieńskiej Rady Seniorów
- Realizacja programu INFOSENIOR. Analiza wyników - Patrycja Rymar - Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna
 Poczęstunek
- "Bezpieczeństwo seniora we współczesnym świecie" - asp. sztab. Jerzy Barczentewicz - Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie
- "Zdrowym seniorem być, czyli jak starzeć się dla siebie i świata" - Marta Jamrozik - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu, Prezes stowarzyszenia "Dom pod Czerwonymi Dębami", Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowodworzu.