Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu zostali laureatami programu Fundacji Banku Ochrony Środowiska "Zdrowo jem, więcej wiem".
  
Uczniowie obecnej klasy III c Szkoły Podstawowej w Jedliczu przez cały ubiegły rok szkolny, pod nazwą zespołu "Fit-klasa" wraz ze swoją wychowawczynią Edytą Tuleją, uczestniczyli w siódmej edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Odbywał się on pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

Fit-klasa z Jedlicza

Misją projektu było przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Ma on charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Grupa brała udział we wszystkich trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. Pracy było dużo, zaangażowani byli wszyscy: wychowawczyni, uczniowie i rodzice. Konkurs trwał przez cały rok szkolny. Od października 2016 r. do maja 2017 r. zrealizowano lekcje tematyczne, konkursy i forum zdrowia dla rodziców. Uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć profilaktycznych, które były poświęcone tematyce zdrowego odżywiania:
- "Warzywa i owoce na co dzień i od święta"
- "Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety"
- "Co powinny jeść dzieci? Piramida Zdrowia"

W ramach zajęć uczniowie wykonywali: prace plastyczne, plakaty, przygotowywali kanapki, surówki, zdrową wodę smakową, a także układali przykładowe jadłospisy. Tworzyli książkę śniadaniową oraz kolorowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy. Zdobywali odznakę ,,Super Kucharza” za najlepszą, zdrową modyfikację zestawu śniadaniowego. Opracowywali zasady własnej sportowej gry zespołowej, stworzyli grę planszową o Piramidzie Zdrowia. Założyli i prowadzili uprawę ziół w klasowym ogródku ziołowym. Uczestniczyli w wielu zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Zgodnie z założeniami projektu uczniowie promowali wiedzę, zachęcając do zdrowego odżywiania i ruchu na świeżym powietrzu. Organizowali wystawy, przedstawienia i przekazywali w prosty i ciekawy sposób zdobyte na zajęciach informacje koleżankom i kolegom z innych klas. Świetnie radzili sobie z kolejnymi zadaniami, wykonywali je z dużym zaangażowaniem i przyjemnością.

Ze wszystkich podjętych działań w ramach całorocznego projektu zostały wysłane raporty wraz z dokumentacją zdjęciową.

Fit-klasa z Jedlicza

Zespół "Fit-klasa" w każdym z etapów zajmował wysokie miejsca, a w klasyfikacji Grand Prix dla zespołów biorących w nim udział zajął 10 miejsce na 1094 zespołów z całej Polski zgłoszonych do konkursu.

22 września 2017 roku w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Zespół "Fit-klasy" reprezentowała wychowawczyni Edyta Tuleja. Odebrała Ona dyplomy, a także nagrody rzeczowe dla zespołu.