Już po raz drugi w swojej 11-letniej działalności drużyna z Krościenka wywalczyła tytuł klubowych Wicemistrzów Polski. Tym razem w biegach górskich stylem anglosaskim na krótkim dystansie, które rozgrywane były 3 września br. w Krynkach w rezerwacie przyrody "Skałki".
Zawodnicy z Krościenka zdobyli 4 medale indywidualne Mistrzostw: Julia Prajzner - złoty medal (kat. dz. rocz. 2006-2007), Miłosz Grygolec - brązowy medal (kat. chł. rocz. 2006-2007), Aleksander Grygolec - brązowy medal (kat. młodzików rocz. 2002-2003) i Dominik Kijowski - złoty medal (kat. juniorów młodszych rocz. 2001-2000).

Oprócz w/w zawodników, którzy stanęli na podium mistrzostw cenne punkt do końcowej klasyfikacji generalnej dla swojej drużyny dołożyli: Albrycht Emilia, Borek Gabriela, Chowaniec Natalia, Hawrot Dominika, Krzyżanowska Julita, Mezglewski Kamil, Pelc Łukasz, Rymar Sandra i Wójcik Szymon.

Organizatorzy mistrzostw uhonorowali również trenerów razem z wychowankami, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Wśród wyróżnionych szkoleniowców tylko trener biegaczy z Krościenka Witold Zatorski dwukrotnie stawał na podium w uznaniu za wyszkolenie dwóch Mistrzów Polski.

30 września 18 drużyn z całego kraju wystawiło w Krynkach swoich najlepszych biegaczy górskich. Kilku biegaczy z Krościenka rywalizowało ze starszymi o rok zawodnikami dlatego, kto wie, może w przyszłym roku uda im się zdobyć tytuł? Zapału i chęci sportowcom z tej małej miejscowości na pewno nie zabraknie a pod okiem trenera, pomocy GOSiR-u i opieką twórcy sekcji biegowej w gminie Krościenko Wyżne Janusza Szmyda wszystko jest możliwe.