48-latek z gminy Krościenko Wyżne chciał przekupić interweniujących policjantów. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.
  
W niedzielę po południu, policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lesku prowadzili działania na drodze krajowej nr 84. W miejscowości Stefkowa (powiat leski) funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Iveco. 48-latek przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 26 km/h. Mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta nie mieli też zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci za popełnione wykroczenia chcieli nałożyć mandaty oraz punkty karne.

Kiedy policjanci wykonywali czynności służbowe, do radiowozu podszedł kierujący. W otwarty notatnik jednego z policjantów włożył stuzłotowy banknot, z prośbą, by funkcjonariusz "zapomniał o sprawie". Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Oznajmili mieszkańcowi gminy Krościenko Wyżne, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.