Na uczelniach w całej Polsce rozpoczął się nowy rok akademicki. Na żądnych wiedzy studentów, gorączkowo poszukujących książek naukowych i akademickich skryptów czeka szereg udogodnień w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie.
  
W październiku tradycyjnie ruszyła akcja "Studencki pakiet na wiedzę". Akcja w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkie w Krośnie i jej filiach trwać będzie od października do końca listopada bieżącego roku.

Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii , otrzymają zwiększony limit wypożyczeni, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub on-line w dowolnym czasie i z dowolnego komputera połączonego do Internetu.

Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy dostęp do książek w wersji elektronicznej oraz do szeregu funkcjonalności, które ułatwią korzystanie z tej formy książki. Ale to nie wszystko. W tym roku dla studentów oferujemy bezpłatne dostarczanie skanów artykułów z czasopism drukowanych dostępnych w Katalogu online PBW w Krośnie . Kopie będą dostarczane pocztą elektroniczną (skan). W katalogu online należy wyszukać interesującą nas pozycję i skontaktować się z Czytelnią Ogólną PBW w Krośnie i podać tytuł czasopisma a także rocznik, numer oraz zakres stron.

W poprzednich edycjach z naszej akcji skorzystało wielu studentów z różnych kierunków, nie tylko pedagogicznych. Nasze propozycje pozwoliły studentom wyposażyć swój warsztat w niezbędne podręczniki zarówno te obowiązkowe jak i uzupełniające i do dziś korzystają ze zwiększonego limitu wypożyczeń.