Z początkiem października w Krośnie możliwe jest opłacenie postoju w Strefie Płatnego Parkowania poprzez aplikację ePARK.
  
ePARK to oficjalna metoda płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania. 2 października Krosno dołączyło m.in. do Rzeszowa, Gdańska czy Sopotu gdzie możliwe jest skorzystanie z tej metody.

Aby skorzystać z ePARK wystarczy telefon z zainstalowaną aplikacją, karta kredytowa lub debetowa (jednorazowo) i specjalna winieta. Aplikację pobieramy z adresu eparko.pl/app. Po zainstalowaniu rejestrujemy się w systemie podając swoje dane i dane karty płatniczej. Winietę możemy samodzielnie pobrać (link: goo.gl/CP9fwY) i wydrukować a następnie umieścić za szybą samochodu. Gotową winietę w postaci naklejki otrzymamy również bezpłatnie w Urzędzie Miasta Krosna (ul. Staszica 2, pokój nr 17). Wraz z naklejką otrzymamy również ulotkę informacyjną z kodem rabatowym na kwotę 5 zł. Winieta jest niezbędna aby kontroler wiedział że parkowanie jest opłacone poprzez ePARK.

Samo korzystanie z ePARK jest bardzo proste i intuicyjne. Po zatrzymaniu pojazdu uruchamiamy aplikację, wybieramy strefę parkowania (aplikacja potrafi również sama zlokalizować w której strefie jesteśmy) i wpisujemy nr rejestracyjny samochodu. ePARK umożliwia wykupienie biletu czasowego, można również skorzystać z funkcji "START/STOP" i płacić za realny czas postoju.