Szkoła Podstawowa w Głowience obchodziła jubileusz 160-lecia oświaty w Głowience, 80-lecia oddania do użytku budynku szkoły i 30-lecia nadania imienia Benedykta Wierdaka.
Dzień 17 października zapisze się na długo w pamięci społeczności miejscowości Głowienka. W tym dniu Szkoła Podstawowa obchodziła jubileusz 160-lecia oświaty w Głowience, 80-lecia oddania do użytku budynku szkoły i 30-lecia nadania imienia Benedykta Wierdaka.

Krzysztof Roman

WIDEOŚwiętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Głowience. Druga część odbyła się już na sali gimnastycznej a poprowadził ją Krzysztof Roman dyrektor Szkoły Podstawowej. Krzysztof Roman powitał gości i miał okazję podsumować bogatą historię oświaty w Głowience sięgającą 1809 roku.

Zespół Tańca Ludowego Pogórzanie

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie i absolwenci szkoły a także Zespół Tańca Ludowego "Pogórzanie" i zespół "Melorytm-Jazgot". Głos zabrał Jan Lusznia wnuk patrona szkoły Benedykta Wierdaka i Wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara.

Marek Klara Wójt Miejsce Piastowe

Na zakończenie dyrektor wręczył nagrody dyrektora dla nauczycieli i pracowników z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

nagrody dla nauczycieli

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: