W Jedliczu odbył się drugi II Zjazd III Drużynowego Pucharu Podkarpacia.
W sobotę 21 października w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się II Zjazd III Drużynowego Pucharu Podkarpacia w Szachach Klasycznych 2017. Na starcie tegorocznej edycji Pucharu stanęło 150 zawodników i zawodniczek reprezentujących 18 drużyn z udziałem klubów, stowarzyszeń, szkół, drużyn zakładowych i środowiskowych.

szachy Krosno

Drużyny w składach pięcioosobowych (4 zawodników + zawodniczka) rywalizują o miano najlepszej amatorskiej drużyny na Podkarpaciu, dotyczy to zarówno juniorów jak i seniorów. Rozgrywki toczą się przez około 2 miesiące w formie zjazdów w RCKP Krosno, GOSiR Jedlicze oraz zawody finałowe, które rozegrane zostaną 4 listopada w Hotelu Nafta Krosno. Organizator, Podkarpacka Unia Szachowa  ma nadzieję na szerokie spopularyzowanie dyscypliny szachy na Podkarpaciu w wielu środowiskach, sekcjach szachowych, szkołach, organizacjach i klubach, pozwala mieć nadzieję na wyłonienie utalentowanych szachistów.

szachy Krosno

III Drużynowy Puchar Podkarpacia w Szachach Klasycznych 2017 to piękna, potrzebna impreza, która pojawiła się od niedawna na mapie szachowej Podkarpacia.

W sobotę 21 października Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się II Zjazd III Drużynowego Pucharu Podkarpacia. W zmaganiach grupy głównej II Zjazdu doszło w IV rundy do ważnych pojedynków liderów: KKSz Urania MOSiR I Krosno z LUKS Burza Rogi , lepiej zagrali zawodnicy z Krosna, którzy prowadzą po 6 rundach, tuż za Krosnem plasuje się obrońca Pucharu GKS z Kornuty Gorlice i UKS I Rekord Iwla.

szachy Krosno

Do rozegrania pozostało jeszcze 3 rundy, które rozegrane zostaną 4 listopada w Krośnie. W grupie drużyn szkolnych prowadzi UKS II Rekord Iwla przed Czwórką Krosno oraz Piętnastką Krosno. Rozgrywki przebiegają w sportowej atmosferze, pojawiło się wiele ciekawych, silnych drużyn, rozegrane partie zwłaszcza na pierwszych szachownicach stoją na wysokim poziomie.