W klubie K15 w Krośnie odbędzie się koncert big band'u Jass Brass Consort.
W niedzielę (5 listopada) o godzinie 18:30 w K15 w Krośnie zagra Jass Brass Consort, którego kierownikiem jest Wojtek Nowicki, został założony przy Jasielskim Domu Kultury w 2013 roku przez Wojtka Nowickiego i Roberta Pisarka. Pierwsze próby zespołu rozpoczęły się w październiku 2013 roku.

Był to mały skład, który można było porównać do Comba Jazzowego. Od lipca 2014 skład powiększył się do miary 20 osobowego Big Bandu. Przez ostatnie lata big band koncertował, a także reprezentował Jasielski Dom Kultury oraz Miasto Jasło również za granicą. Dotychczasowe osiągnięcia Big Bandu to między innymi koncert z Henrykiem Miśkiewiczem, wybitnym polskim saksofonistą oraz klarnecistą, podczas Festiwalu "JasMaty 2014-Jasielskie Jazzowe Klimaty", który odbywa się pod patronatem Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

koncert

Do sukcesu big bandu zaliczyć można także znalezienie się w gronie 13 innych big bandów z całej Polski podczas XX Ogólnopolskiego Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu. Jass Brass Consort brał również udział w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym, który odbywa się w Liptovskim Mikulaszu na Słowacji.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w lokalu ul. Krakowska 15, Krosno.