Dzieci, młodzież, dorośli, przedszkolaki, studenci, rolnicy i przedsiębiorcy wszyscy, którzy chcieli poznać z bliska pracę ARiMR, mogli to zrobić w dniu otwartym który się odbył kilka dni temu.
20 października (piątek) Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR otworzył dla mieszkańców 21 biur powiatowych. Zaproszone zostały dzieci, młodzież, dorośli,przedszkolaki, studenci, rolnicy i przedsiębiorcy wszyscy, którzy chcieli poznać z bliska pracę ARiMR. Hasło przewodnie brzmiało "Razem wprowadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpiecznie".

Dlatego Dzień Otwarty w ARiMR zorganizowany został wspólnie z policją i strażą pożarną. Te jednostki, podobnie jak i ARiMR działają w powiatach, blisko mieszkańców i dodatkowo mają duży wpływ na kwestie bezpieczeństwa. W imprezie uczestniczyli także beneficjenci różnych programów drobni przetwórcy oraz rolnicy inwestujący w gospodarstwa. W Krośnie także zorganizowano Dzień Otwarty ARiMR. Biuro Powiatowe odwiedziło w tym dniu ok 110 osób.

Dzień Otwarty ARiMR

Teresa Pamuła, dyrektor POR ARiMR nie wyklucza, że Dzień Otwarty będzie organizowany cyklicznie: -"Zależy nam na większym otwarciu i pokazaniu naszej pracy i zadań jakie realizujemy wszystkim mieszkańcom wsi. Chodziło też o zachęcenie rolników do szerszego korzystania z licznych dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020. Chcieliśmy też podkreślić, jak ważna jest praca rolników i że dzięki nim, podkarpacka wieś się rozwija i zmienia na lepsze. A tu ważne jest bezpieczeństwo na wsi, zwłaszcza dzieci. Dlatego w trakcie imprez w każdym powiecie rozdawaliśmy m.in. odblaski łącznie otrzymało je ponad tysiąc dzieci".

Zaproszonym przedszkolakom policjanci zaprezentowali film animowany na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli o konieczności noszenia odblasków, przedstawili także zasady zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. Strażacy zaintersowali dzieci zasadami udzielania pierwszej pomocy przedstawionej w zabawowej formie. Maluchy chętnie ćwiczyły układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej bezpiecznej. Ustawiały się w kolejce, aby przymierzyć hełm strażacki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pracownicy biura opowiadali dzieciom o pracy w polu, maszynach rolniczych oraz o zwierzętach gospodarskich. Przedszkolaki kolorowały również rysunki zwierząt, a na koniec wizyty zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami i policjantami. Bardzo cieszyły się z otrzymanych słodyczy i baloników z logo ARiMR .

Dzień Otwarty ARiMR

Zaproszeni studenci wraz z nauczycielami akademickimi i rolnikami obejrzeli przygotowaną przez Komendę Miejską Policji prezentację o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uświadomiło to wszystkim, że dzięki tej aplikacji sami możemy mieć realny wpływ na bezpieczeństwo w najbliższej okolicy. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy wysłuchali także prezentacji o niebezpieczeństwach związanych z ogrzewaniem domów i zasadach bezpiecznego ogrzewania przy wykorzystaniu różnego rodzaju pieców. Tak samo chętnie wszyscy słuchali i ćwiczyli przedstawione przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie dla osób zainteresowanych przeprowadzono test wiedzy o działalności ARiMR. Po sprawdzeniu testu zwycięzcom wręczono nagrody. Ostatnim elementem Dnia Otwartego było przedstawienie przez Kierownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Krośnie zasad przyznawania płatności, a następnie osoby chętne mogły wypełnić formularz wniosku z zakresu działania 'Modernizacja gospodarstw rolnych".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT