Pary małżeńskie z terenu Gminy Jedlicze świętowały Diamentowe i Złote Gody.
Niezwykła uroczystość miała miejsce 26 października br. w Sali Domu Ludowego na Borku. Pary małżeńskie z terenu Gminy Jedlicze, które obchodziły jubileusz 60 i 50-lecia pożycia małżeńskiego mogły odebrać pamiątkowe medale, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Gminy Jedlicze - Jolanta Urbanik.

złote gody w Jedliczu

Po symbolicznych odznaczeniach oraz dyplomach małżonkowie otrzymali drobne upominki przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Część oficjalną zakończyły życzenia Burmistrza skierowane do dostojnych gości. Do życzeń przyłączyli się: Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak, Radna Wenencja Żychowska oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Czekańska.

złote gody w Jedliczu

Następnie wszyscy odśpiewali wspólnie gromkie sto lat. Na gości czekał obiad, który na tą okazję został przygotowany przez członków Zarządu Osiedla Jedlicze-Borek. O oprawę muzyczną zadbał zespół Magnolia z Podniebyla. Paniom na scenie akompaniował Damian Michniewski. W rodzinnej atmosferze pary wspominały swoje śluby i wesela sprzed lat.

złote gody w Jedliczu