Krośnieńscy policjanci podsumowani trwającą 7 dni akcję "Znicz 2017". Na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego doszło do jednego wypadku oraz 37 kolizji.
Akcja "Znicz 2017" na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego realizowana była przez policjantów wydziału ruchu drogowego oraz innych komórek i jednostek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego dziennie czuwało od 34 do 62 funkcjonariuszy. Policjanci w prowadzonych działaniach współpracowali ze strażnikami miejskimi i funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.

Tegoroczna akcja "Znicz" trwała od 27 października do 2 listopada. W ciągu tych dni policyjne statystyki odnotowały jeden wypadek w miejscowości Łężany (czytaj więcej: Wypadek w Łężanach), w którym ranna została jedna osoba oraz 37 kolizji.

Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano we wtorek (8 kolizji) i czwartek (również 8 kolizji). W dzień Wszystkich Świętych doszło do 4 kolizji. W ramach prowadzonej akcji "Znicz" funkcjonariusze ujawnili 5 kierujących pojazdami mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz nietrzeźwego kierującego rowerem.

Na drogach Podkarpacia policjanci odnotowali 29 wypadków, w których dwie osoby zginęły a 36 osób zostało rannych. Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Bojanowo, w zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęło dwóch młodych mężczyzn a trzech zostało poważnie rannych (czytaj więcej: Tragiczny wypadek w Bojanowie).