Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje o odbiór listów poleconych z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym.
Od 1 stycznia 2018 roku płatnicy zamiast wysyłać środki na trzy lub cztery różne rachunki bankowe, jednym przelewem na swój indywidualny rachunek w ZUS będą mogli uiścić opłaty za ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety część z wysłanych listów nie została odebrana. Zakład apeluje więc ponownie do wszystkich płatników składek o odbieranie korespondencji z informacją o indywidualnym numerze rachunku składkowego. W listach obok indywidualnego numeru rachunku składkowego, ZUS dokładnie wyjaśnia zmiany, które wejdą w życie z 1 stycznia.

Informacji o naszym indywidualnym numerze rachunku składkowego możemy zasięgnąć także w każdej placówce ZUS. Pod adresem internetowym www.eskladka.pl działa wyszukiwarka numerów rachunków składkowych.