Krośnieński szpital zakupił nowoczesną karetkę neonatologiczną wraz z wyposażeniem. Jest to drugi ambulans tego typu na Podkarpaciu. Karetka będzie służyć przede wszystkim małym pacjentom.
Nowoczesny Mercedes Sprinter który zakupił krośnieński szpital posiada m.in. innowacyjne elementy mechaniczne, pozwalające w łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób przewozić noworodki do ośrodków o wyższej referencyjności. Nowoczesny ambulans spełnia wszelkie najnowsze wymogi techniczne, medyczne i ekologiczne. Jego podstawowym wyposażeniem jest specjalistyczny inkubator wraz z kompletem sprzętu medycznego, w tym m.in. respirator transportowy, pompy infuzyjne, pulsoksymetr czy kardiomonitor.

ambulans Krosno

Obecnie taką karetkę w województwie podkarpackim posiada jedynie rzeszowski Szpital Pro-Familia i Szpital w Krośnie. Karetka neonatologiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny najwyższej klasy dzięki, której możliwy jest transport dzieci nawet w bardzo ciężkim stanie. Na pokładzie takiego ambulansu mali pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną jak na oddziale intensywnej opieki.

W 2016 roku zespół wyjazdowy - Karetki "N" ze Szpitala w Krośnie wykonał 150 wyjazdów w celu ratowania życia i zdrowia wcześniaków oraz noworodków. Karetka neonatologiczna będzie transportować dzieci zarówno na terenie województwa podkarpackiego, jak i poza jego granice. Samochód wraz z wyposażeniem kosztował 757 641,00 zł.