W jednym z domów w Krośnie znaleziono dziś ciało 62-letniego mężczyzny. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zatrucie tlenkiem węgla.
Krośnieńscy strażacy otrzymali dziś informację o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w jednym z domów mieszkalnych na terenie miasta Krosna.

- Po przyjeździe strażaków z KM PSP Krosno stwierdzono, iż przed wejściem do pomieszczeń piwnicy leży mężczyzna. Na miejscu zdarzenia był zespół Państwowego ratownictwa Medycznego, z którego lekarz stwierdził zgon mężczyzny - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Strażacy odnotowali w piwnicy, gdzie wcześniej znaleziono mężczyznę, wysokie stężenie tlenku węgla, 600 ppm. Tlenek węgla odnotowano również w części mieszkalnej budynku - 200 ppm. - Zarządzono natychmiast ewakuację żony poszkodowanego z budynku, do będącej na miejscu zdarzenia karetki PRM. Na miejsce zdarzenia lekarz zadysponował dodatkowo dwa zespoły PRM w celu zabrania do szpitala syna i córki zmarłego - dodaje bryg. Mariusz Kozak. Przybyli na miejsce gazownicy odcięli dopływ gazu do budynku.

Prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny, był tlenek węgla wydostający się z gazowego pieca centralnego ogrzewania, znajdującego się w piwnicy budynku. Ustaleniem właściwej przyczyny zdarzenia zajmuje się policja.

---
Okres zimowy wiąże się z lawinowym wzrostem zatruć tlenkiem węgla. Montaż czujnika tlenku węgla pozwoli ze spokojem rozpocząć sezon: Czujniki tlenku węgla.