Po raz kolejny na strzelnicy sportowej na terenie hali sportowej GOSiR w Jedliczu spotkali się ludzie z różnych szkół i klubów strzeleckich, a towarzyszył im duch rywalizacji sportowej.
W ciągu dwóch dni turnieju rozegrano konkurencje: strzelanie z pistoletu pneumatycznego i karabinka pneumatycznego, w następujących kategoriach wiekowych: młodzik - młodziczka, junior młodszy - juniorka, junior - juniorka, senior - seniorka.

W zawodach uczestniczyło 76 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz 85 zawodników z klubów strzeleckich. W Finale Głównym zwyciężyła:

1 miejsce: Szęszoł Katarzyna TKKF Promień Bochnia
2 miejsce: Waśko Barbara TKKF Promień Bochnia
3 miejsce: Bykowska Weronika TKS LOK Tarnów
Nic nie zmieniło się od zeszłego roku. Strzelectwo sportowe święci triumfy, a świadczy o tym obecność wielu klubów i drużyn strzeleckich, których klasyfikacja zespołowa przedstawia się następująco:

Klasyfikacja klubowa:
1. TKKF PROMIEŃ BOCHNIA - 114
2. HUSARIA KROSNO - 87
3. MUKS PODKARPACIE JEDLICZE - 75
4. UMGKS NAFTA KROSNO - 58
5. KS TWIERTDZA PRZEMYŚL - 52
6. GALICJA LOK RZESZÓW - 26
7. BASTION KĘTY - 24
8. TKS LOK TARNÓW - 20
9. KBS PSZCZYNA - 10
9. WISŁA KRAKÓW - 10
10. PIAST BIERUŃ - 7
10 KSZO LOK KRAKÓW - 7

XII Międzywojewódzki Memoriał  im. Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym

Organizatorzy XII Memoriału :
1. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze
2. Urząd Miasta i Gminy Jedlicze.
3 Starostwo Powiatowe w Krośnie.
4. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu.
5. Zarząd Wojewódzki LOK w Rzeszowie.
6 Podkarpacki Związek Strzelectwa Sportowego w Rzeszowie.
7. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu
8. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu

XII Międzywojewódzki Memoriał  im. Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym

Memoriał to zasługa bardzo wielu ludzi. "Sport daje szansę młodym ludziom na inne spojrzenie w przyszłość, pokazuje sposób na życie”, tym kierował się Boguś w podejściu do młodzieży. Sport rzeczywiście jest potrzebny w życiu, to świetna okazja do integracji młodzieży, dorosłych, nas wszystkich. To chyba najważniejsza idea XII Memoriału im. Bogusława Dziury. Tego typu zawody są odskocznią od prozy życia szkolnego, dają szansę na wykazanie się, na potwierdzenie swoich umiejętności, zdobycie popularności, rozwój fizyczny i duchowy. Najmilszym momentem było rozdanie nagród, dyplomów, medali, którym zakończono święto strzelectwa sportowego w Jedliczu. „ Wiemy, że jeszcze wiele musimy się nauczyć, ciągle pracujemy nad lepszą organizacją Memoriału. Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których turniej nie odbyłby się już po raz dwunasty. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować koleżankom, kolegom, zawodnikom oraz sponsorom za pomoc w organizacji zawodów.
Pamięć łączy przeszłość z przyszłością, więc przypominamy, że już za rok odbędzie się XIII Memoriał im. Bogusława Dziury.