Wzdłuż DK28 wybudowany został chodnik łączący Iwonicz i Miejsce Piastowe.
To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców dwóch sąsiadujących gmin - Iwonicz-Zdrój i Miejsce Piastowe. Wzdłuż drogi krajowej nr 28 wybudowany został chodnik łączący Iwonicz i Miejsce Piastowe.

Wszystko zaczęło się w lipcu 2013 roku, kiedy to 255 mieszkańców Iwonicza z - wtedy jeszcze nie burmistrzem - Witoldem Kocajem na czele, podjęło inicjatywę budowy chodnika. O tym, że jest on potrzebny nikogo nie trzeba było przekonywać kto choć raz przeszedł lub przejechał rowerem po bardzo wąskim poboczu na tak ruchliwej drodze.

chodnik Iwonicz - Miejsce Piastowe

Po ponad czterech latach od złożenia pierwszego pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mieszkańcy mogą bezpiecznie przemieszczać się po chodniku i korzystać z zatoczki autobusowej w Miejscu Piastowym. Przez ten czas próśb, pism i wniosków o budowę chodnik kierowanych do instytucji czy posłów na sejm RP zebrała się pokaźna teczka.

chodnik Iwonicz - Miejsce Piastowe

Na sukces złożyły się solidarność i upór mieszkańców, a także konsekwencja i determinacja burmistrza w dążeniu do wyznaczonego celu czyli podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT