19 listopada w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym odbył się V Koncert Charytatywny "Złote Serca", który na stałe już wpisał się w kalendarz jesiennych imprez w Krościenku Wyżnym. Organizatorami byli Komitet Organizacyjny, Publiczna Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym oraz Rada Rodziców działająca przy szkole.
Wydarzenie to miało wymiar nie tylko artystyczny, ale także integracyjny, a jego niepowtarzalna atmosfera jednoczy lokalną społeczność, organizacje i instytucje. Celem nadrzędnym akcji jest uwrażliwienie na los drugiego człowieka, w myśl słów ks. Jana Twardowskiego: "gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny". Wrażliwość na ludzkie problemy i wielka determinacja, aby im zaradzić, jest motorem napędowym tego działania.

Koncert w Krościenku Wyżnym

W tym roku całkowity dochód z koncertu został przekazany Magdalenie Kociubie i jej synkowi Jakubowi, którzy potrzebują profesjonalnej rehabilitacji.
Akcja zakończyła się dużym sukcesem.

WIDEO

Dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać dokładnie 10 389,22 zł, które pokryją m.in. turnus rehabilitacyjny dla Jakuba i jego mamy. Podczas koncertu udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, a występy artystów na długo pozostaną w sercach uczestników.

Koncert w Krościenku Wyżnym

Jak co roku duże zainteresowanie wzbudziła "Loteria Fantowa", kawiarenka, w której można było skosztować ciast upieczonych przez rodziców uczniów szkoły podstawowej i osoby chcące w ten sposób wesprzeć tę akcję oraz kącik z pracami rękodzielniczymi.

Gorące napoje zasponsorowała firma A&M CATERING w Krośnie. Najmłodsze dzieci cieszyły się z umalowanych twarzy i uplecionych warkoczyków, o które zadbali niezawodni harcerze.

Koncert w Krościenku Wyżnym

To było prawdziwe święto muzyki. W koncercie wystąpili artyści, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom:
- Rafał Tomkiewicz - tenor
- Zespół Ivo Stars Band działający przy GOK w Iwoniczu Zdroju w składzie: Iwona Rajchel - śpiew, keyboard; Marek Rajchel - gitara solowa, harmonijka ustna, wokal; Michał Golenia - piano; Wojciech Posadzki - saksofon; Jerzy Adamik - gitara basowa; Artur Rygiel - perkusja
- Dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym
- Karolina Turek - uczennica Studia Wokalno-Instrumentalnego Krzysztofa Zajdla
- Dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP pod wezwaniem "Ochronka św. Józefa" w Krościenku Wyżnym
- Weronika Filar i Milena Dziepak ze Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym
- Zespół ALTEREGO w składzie: Rafał Tomkiewicz - wokal; Łukasz Podkul - gitara solowa; Rafał Glazar - gitara basowa; Piotr Glazar –- perkusja; Kacper Filar – puzon; Kamil Szajna - trąbka
- Zespól Muzyczny SONG z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym pod kierownictwem Pana Macieja Filara

Koncert w Krościenku Wyżnym

Koncert prowadzili: Katarzyna Marszałek i Radosław Lorens, a za nagłośnienie odpowiadał Robert Puchalski. Zdjęcia i nagranie wideo z tego wydarzenia będziemy mogli obejrzeć dzięki Anicie Fal i Wacławowi Żywcowi.

Jako koordynator całego przedsięwzięcia chciałbym bardzo serdecznie podziękować moim kolegom i koleżankom za pomoc w organizacji koncertu oraz wszystkim artystom za to, że zgodzili się wystąpić na naszej scenie
Tomasz Niżnik, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Koncertu "Złote Serca"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: