Policjanci z 6 podkarpackich jednostek doskonalili w Krośnie swoje umiejętności z zakresu kierowania pojazdem uprzywilejowanym.
Policjanci wydziałów patrolowo-interwencyjnych oraz ruchu drogowego z 6 podkarpackich jednostek - z Brzozowa, Jasła, Krosna, Leska, Sanoka i Ustrzyk Dolnych uczestniczyli w zajęciach dotyczących kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Zajęcia prowadził asp. Marcin Krówka z Wydziału Prewencji krośnieńskiej Policji.

ćwiczenia policjantów

- Funkcjonariusz przypomniał uczestnikom szkolenia przepisy z zakresu ruchu drogowego, istniejące regulacje prawne dotyczące pojazdów uprzywilejowanych, możliwe skutki związane ze spowodowaniem zdarzenia drogowego i wynikającą z tego odpowiedzialność. Podkreślił rolę stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podczas zajęć praktycznych funkcjonariusze doskonalili bezpieczną i dynamiczną jazdę radiowozem - informuje asp. Paweł Buczyński z KMP w Krosnie.

policja w Krośnie

Dalsza część zajęć i ćwiczeń odbyła się pod okiem pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.