W sobotę 25 listopada Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu obchodziło jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystości odbyły się w dworku poetki.
Licznie przybyli goście z okazji jubileuszu 60-lecia działalności Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu mogli wysłuchać i obejrzeć prezentacji o muzeum przygotowanej przez dyrektora Pawła Bukowskiego. Na prezentacji nawiązał do historii życia poetki, okoliczności powołania do życia muzeum i jego rozbudowy i sposobów pozyskiwania nowych eksponatów. - Dzięki wieloletnim działaniom, współpracy wielu ludzi - dyrektorów, pracowników - i pozyskaniu zbiorów muzeum jest postrzegane dzisiaj jako znaczący ośrodek kulturowy - mówił Paweł Buczyński.

jubileusz muzeum w Żarnowcu

Nie zabrakło okolicznościowych życzeń i przemówień zaproszonych gości. Pamiątkowe dyplomy i podziękowania otrzymały osoby, które przez wiele lat współpracowały z muzeum i wspierały jego działania.

jubileusz muzeum w Żarnowcu

W programie jubileuszu przewidziano koncert fortepianowy Leszka Długosza, zwiedzanie wystawy "60 lat Muzeum" (czynna jest do 28 lutego 2018) i międzynarodową konferencję naukową.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.