III Drużynowy Puchar Podkarpacia w Szachach Klasycznych 2017 powrócił do Krosna. Stało się to za sprawą znakomitej gry zespołu KKSz Urania I MOSiR Krosno.
Na starcie tegorocznej edycji Pucharu stanęło 150 zawodników i zawodniczek reprezentujących 18 drużyn z udziałem stowarzyszeń , szkół, drużyn zakładowych i środowiskowych. Drużyny w składach pięcioosobowych ( 4 zawodników + zawodniczka) rywalizowały o miano najlepszej amatorskiej drużyny na Podkarpaciu, dotyczy to zarówno juniorów jak i seniorów.  Rozgrywki toczyły się przez 2 miesiące w formie zjazdów.

szachy Urania Krosno

Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze, pojawiło się wiele ciekawych, silnych drużyn, rozegrane partie zwłaszcza na pierwszych szachownicach stały na wysokim poziomie. Organizatorem III Drużynowego Pucharu Podkarpacia w Szachach Klasycznych 2017 była Podkarpacka Unia Szachowa w Krośnie, impreza miała na celu szerokie spopularyzowanie dyscypliny szachy na Podkarpaciu w wielu środowiskach, sekcjach szachowych, szkołach, organizacjach i klubach.

szachy Urania

Popularność "królewskiej gry" w naszym regionie systematycznie wzrasta , dotyczy to szczególnie dzieci i młodzieży. W samym Krośnie szkolimy w szkołach około 120 młodych adeptów szachów. Wielu młodych adeptów szkolą ośrodki w Iwli, Dukli, Gorlicach, Lipinkach, Lesku czy w Jaśle, już ten fakt pozwala mieć nadzieję na wyłonienie utalentowanych szachistów.

Wyniki końcowe grupa główna:
1. KKSz Urania MOSiR I Krosno
2. GKSz Kornuty Gorlice
3. KKSz Urania MOSiR II Krosno
4. UKS Rekord I Iwla
5. LUKS Burza Rogi
6. Sanovia Lesko
7. Team Jasło
8. UKS II Rekord Iwla
9. Team Jedlicze
10. UKS Sokół Krosno
11. Ogródek Jordanowski Krosno
12. Piętnastka I Krosno

Wyniki rozgrywek drużyn szkolnych:
1. UKS Rekord Iwla
2. Czwórka Krosno
3. Piętnastka Krosno
4. Klub Młodego Szachisty Krościenko Wyżne
5. Klub Młodego Szachisty II Krościenko Wyżne
6. Orliki Jedlicze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT