III Drużynowy Puchar Podkarpacia w Szachach Klasycznych 2017 powrócił do Krosna. Stało się to za sprawą znakomitej gry zespołu KKSz Urania I MOSiR Krosno.
  
Na starcie tegorocznej edycji Pucharu stanęło 150 zawodników i zawodniczek reprezentujących 18 drużyn z udziałem stowarzyszeń , szkół, drużyn zakładowych i środowiskowych. Drużyny w składach pięcioosobowych ( 4 zawodników + zawodniczka) rywalizowały o miano najlepszej amatorskiej drużyny na Podkarpaciu, dotyczy to zarówno juniorów jak i seniorów.  Rozgrywki toczyły się przez 2 miesiące w formie zjazdów.

szachy Urania Krosno

Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze, pojawiło się wiele ciekawych, silnych drużyn, rozegrane partie zwłaszcza na pierwszych szachownicach stały na wysokim poziomie. Organizatorem III Drużynowego Pucharu Podkarpacia w Szachach Klasycznych 2017 była Podkarpacka Unia Szachowa w Krośnie, impreza miała na celu szerokie spopularyzowanie dyscypliny szachy na Podkarpaciu w wielu środowiskach, sekcjach szachowych, szkołach, organizacjach i klubach.

szachy Urania

Popularność "królewskiej gry" w naszym regionie systematycznie wzrasta , dotyczy to szczególnie dzieci i młodzieży. W samym Krośnie szkolimy w szkołach około 120 młodych adeptów szachów. Wielu młodych adeptów szkolą ośrodki w Iwli, Dukli, Gorlicach, Lipinkach, Lesku czy w Jaśle, już ten fakt pozwala mieć nadzieję na wyłonienie utalentowanych szachistów.

Wyniki końcowe grupa główna:
1. KKSz Urania MOSiR I Krosno
2. GKSz Kornuty Gorlice
3. KKSz Urania MOSiR II Krosno
4. UKS Rekord I Iwla
5. LUKS Burza Rogi
6. Sanovia Lesko
7. Team Jasło
8. UKS II Rekord Iwla
9. Team Jedlicze
10. UKS Sokół Krosno
11. Ogródek Jordanowski Krosno
12. Piętnastka I Krosno

Wyniki rozgrywek drużyn szkolnych:
1. UKS Rekord Iwla
2. Czwórka Krosno
3. Piętnastka Krosno
4. Klub Młodego Szachisty Krościenko Wyżne
5. Klub Młodego Szachisty II Krościenko Wyżne
6. Orliki Jedlicze