Oliwia Krupa brązową medalistką Pucharu Europy w Bukareszcie, który odbył się pod koniec listopada.
W dniach 25 do 26 listopada w rumuńskiej stolicy odbyły się szesnaste Mistrzostwa Europy Open IKO oraz Puchar Europy Juniorów Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był IKO Brand Chief shihan Florian Toader. W rywalizacji (kategorie kata i kumite) udział wzięło około 600 zawodników z 17 krajów.

Sześcioosobowa reprezentacja Krośnieńskiego Klub Kyokushin Karate, pod wodzą shihana Romana Woźniak i Rodziców startujących dzieci, do Bukaresztu wyruszyła już w czwartek rano. Po piątkowej weryfikacji przyszedł czas na zwiedzanie stolicy Rumunii i na koncentrację przed sobotnią rywalizacją.

karate Krosno

W kata brąz wywalczyła Oliwia Krupa, której imponujące zdjęcie mae geri, podczas wykonywania pinian sono ni w pierwszej turze rywalizacji, zamieścił Portal Karate Kyokushin. Wiktoria Bilska zajęła piąte miejsce, aby wejść do finałowej czwórki zabrakło jej 0,5 pkt. noty odrzuconej. Pozostali nasi reprezentacji Jakub Prajsnar, Aleks Łączak i Karol Pikuła nie mieli tym razem szczęścia w rywalizacji kata.

Krosno karate

W kumite nie udało się wywalczyć miejsca medalowego żadnemu z naszym fighterów. Jakub Prajsnar, jako jedyny, wygrał swoją pierwszą walkę przed czasem, by później nieznacznie ulec reprezentantowi z Bułgarii. Aleks Łączak pierwszą walkę wygrał przez niestawienie się na matę przeciwnika, a w drugiej uległ Węgrowi. Pozostali zawodnicy przegrali swoje pierwsze pojedynki: Karol Pikuła uległ mołdawskiemu reprezentantowi, Zofia Pitera i Wiktoria Bilska przegrali z późniejszymi mistrzami w swoich kategoriach, Oliwka zaś musiała uznać wyższość wicemistrzyni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT