W ostatnich dniach listopada w PWSZ w Krośnie odbyło się seminarium Współczesne technologie w przemyśle maszynowym.
W dniach 29 do 30 listopada w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbyło się cykliczne seminarium Współczesne technologie w przemyśle maszynowym. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się pod nazwą Obróbka powierzchniowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Krosna, Piotr Przytocki.

W pierwszym dniu seminarium wprowadzenie teoretyczne z zakresu obróbki powierzchniowej zatytułowane Zastosowanie shot peening – uwarunkowania teoretyczne i uzasadnienie stosowanych parametrów technologicznych, przedstawił prof. dr hab. inż. Andrzej Świątoniowski, kierownik Zakładu Mechaniki i budowy maszyn PWSZ w Krośnie.

Seminarium w PWSZ

Podczas seminarium zaprezentowane zostały demonstracyjne urządzenia, tj. myjka przemysłowa firmy Summa Šumperk z Czech, komora do badania czystości technicznej firmy Gläser z Niemiec, system do autonomicznej analizy zanieczyszczeń firmy Olympus i spektroskop oraz wideoendoskop przemysłowy tej samej marki. Wszyscy uczestnicy mogli dokładnie zapoznać się z działaniem maszyn.

seminarium PWSZ

Ideą całego cyklu seminariów jest zaprezentowanie współczesnych technologii w przemyśle na poziomie aplikacyjnym. Oprócz umożliwienia bezpośredniego kontaktu z zaawansowanym poziomem technologii i uzyskaniem konsultacji z tego zakresu, cykl ma na celu zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do studiowania kierunków technicznych.