Na PWSZ w Krośnie odbył się Tydzień Instytutu Politechnicznego.
W ramach Tygodnia Instytutu Politechnicznego w dniu 1 grudnia w Kapusie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, przy ul. Dmochowskiego odbyła się zabawa w formie escape roomów pod hasłem Inżynierska Robota. Na odwiedzającą młodzież szkół ponadgimnazjalnych czekało 6 pokoi tematycznie związanych z kierunkami Instytutu.

PWSZ Krosno

Kierunek Informatyka przygotował pokój pod nazwą "Wirtualna ucieczka". Zadanie polegało na rozbrojeniu bomby w środowisku rzeczywistości wirtualnej. Zabawa wzbudzała spore emocje wśród odwiedzających nasz pokój gości. Wszystkie grupy zaliczyły sprawdzian i rozbroiły swoje bomby w regulaminowym czasie, co było warunkiem opuszczenia pokoju.

W pokoju przygotowanym przez kierunek Energetyki, goście przekonali się, czy potrafią zmierzyć napięcie baterii, oraz odczytać pojemność rezystora, a na koniec, aby zdobyć trzecią liczbę kodu do kłódki, musieli wytropić królika, który schował się w "Energetycznym labiryncie".

PWSZ Krosno

"Jaskinia hydraulika" to pokój przygotowany przez studentów kierunku inżynieria środowiska oraz górnictwo i geologia. W tym pokoju uczestnicy musieli krok po kroku rozwiązywać manualne zagadki "wodno-skałkowe", szukając kodu do skrzynki, w której znajdował się klucz do drzwi. Na wchodzących do pokoju czekała atmosfera jaskini, wokół znajdowały się skały, w tym stalagmity, a w oddali było słychać kapiące krople wody.

Zainteresowanie grą było duże gdyż odwiedziły Kampus szkoły ponadgimnazjalne od Sanoka poprzez Krosno, Jasło aż po Brzostek. Zabawa odbyła się w trzech turach, gdyż do zabawy zgłosiło się 14 zespołów pięcioosobowych. Ten nietuzinkowy sposób spędzenia pierwszego dnia grudnia, spodobał się młodzieży, która szukając kodów, kluczy, uczyła się, a zarazem dobrze się bawiła.

PWSZ Krosno

W zabawie brały udział zespoły następujących szkół ponadgimnazjalnych:
- Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle
- Zespół Szkół nr 5 im Ignacego Łukasiewicza w Sanoku
- Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku
- Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle
- I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
- II Liceum Ogólnokształcące im. Konsytuacji Trzeciego Maja w Krośnie

Dnia 6 grudnia zostały rozdane nagrody dla zwycięzców gry zorganizowanej przez Instytut Politechniczny, pod nazwą Inżynierska robota. Wręczenie zbiegło się z dniem św. Mikołaja więc upominki ufundowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Kino Helios oraz Grupę Ożarów S.A. sprawiły młodzieży jeszcze większą radość.
Zwycięzcami zostali uczniowie z I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, drugie miejsce zajął zespół z II LO im. Konstytucji Trzeciego Maja w Krośnie, a trzecie drużyna z Zespołu Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.

Oceń artykuł