1 grudnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogach rozegrany został VII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.
Do turnieju przystąpiło sześć drużyn w kategorii szkoła podstawowa: Głowienka, Łężany, Rogi, Targowiska, Wrocanka, i Zalesie oraz pięć drużyn w kategorii gimnazjum: Miejsce Piastowe, Rogi, Targowiska, Rogi-7, Team Miejsce Piastowe/Wrocanka.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w Rogach

W kategorii szkoła podstawowa rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach: gr. A - SP Targowiska, SP Łężany, SP Rogi; gr. B - SP Głowienka, SP Wrocanka, SP Zalesie. Zwycięzcy grup: Targowiska i Głowienka rozegrały mecz finałowy. Po wyrównanym meczu drużyna z Targowisk wygrała z Głowienką 3:2. W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach: Łężany i Zalesie. Dziewczęta z Zalesia pokonały swoje przeciwniczki z Łężan 3:2.

W kategorii gimnazjum zawody rozgrywane były w jednej grupie w systemie „każdy z każdym”. W wyniku rywalizacji dziewczęta z Targowisk zdobyły pierwsze miejsce wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Miejsca Piastowego, a trzecie Rogi, poza podium znalazły się Rogi - 7 i gimnazjum Team Miejsce Piastowe/Wrocanka.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w Rogach

Zostały także przyznane nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz – Zuzanna Kmonk (SP Zalesie) i Milena Konik (Gim. Team M. Piastowe/Wrocanka); najlepszy strzelec – Klaudia Kubit (SP Głowienka) i Aleksandra Reptak (Gim. Targowiska), najlepszy zawodnik – Patrycja Zając (SP Targowiska) i Milena Stasik (Gim. Rogi).

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w Rogach

Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i słodyczy wręczał dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn. Mecze sędziowała Grażyna Biduś. Zabezpieczenie medyczne pełniła Aneta Jurczak.
Organizator składa serdeczne podziękowanie dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Rogach Małgorzacie Borowskiej za udostępnienie obiektu sportowego do rozegrania turnieju.