5 grudnia odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Miejsce Piastowe podczas której nadano Szkole Podstawowej w Zalesiu imię Józefa Piłsudskiego. Odsłonięto także na dziedzińcu przed szkołą popiersie Józefa Piłsudskiego na niewielkim murze.
Procedura nadania Szkole Podstawowej w Zalesiu imienia rozpoczęła się w zeszłym roku szkolnym. Od tego czasu podjęto szereg działań mających na celu prezentację zgłoszonych kandydatów i wybór patrona. Ostatecznie spośród trzech kandydatów największą liczbę głosów otrzymał Marszałek Józef Piłsudski.

przemarsz pocztów sztandarowych

Ukoronowaniem kilkunastu miesięcy dużego zaangażowania dyrekcji szkoły i nauczycieli, młodzieży i rodziców była uroczysta sesja Rady Gminy Miejsce Piastowe jaka odbyła się we wtorek 5 grudnia w Domu Ludowym w Zalesiu, dokładnie w 150 rocznicę urodzin Marszałka. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie nadania imienia Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Zalesiu. - Wy zdecydowaliście się, że chcecie mieć za swojego patrona Marszałka Józefa Piłsudskiego - mówił jeszcze przed głosowaniem Wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara, zwracając się do społeczności szkolnej. - To olbrzymie zobowiązanie. Jest ono tym większe, że patron potężny a wspólnota szkolna jedna z najmniejszych na terenie naszej gminy.
Sesję poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Pustynach.

WIDEO

Kolejnym punktem uroczystości, tuż po zakończeniu sesji, było przekazanie przez Wójta Gminy Miejsce Piastowe w imieniu gminy szkole sztandaru - z jednej strony z wizerunkiem patrona, z drugiej z białym orłem i mottem "Bóg. Honor. Ojczyzna. Nauka" - To są słowa, które - drogie dzieci i młodzieży - powinny prowadzić Was przez Życie - mówił wójt.

młodzież szkolna

Dyrektor szkoły Daniela Kokoszka otrzymując sztandar z rąk wójta zobowiązała się przestrzegać wartości prezentowanych przez patrona, uczniowie zaś obiecali otaczać sztandar powszechnym szacunkiem. Przed prezentacją i ślubowaniem sztandar poświęcił ks. Tadeusz Osiński, proboszcz Parafii Pustyny. Uroczystości w Domu Ludowym zakończyły się występami uczniów.

Daniela Kokoszka i Marek Klara

Na koniec zaproszeni goście przeszli na dziedziniec szkolny gdzie odsłonięto popiersie Józefa Piłsudskiego na niewielkim murze.

odsłonięcie popiersia Józefa Piłsudskiego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Zalesia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.