Szesnaście rodzajów urządzeń służących wytworzeniu energii odnawialnej dostępnych jest dla mieszkańców Krosna i Krościenka Wyżnego w ramach projektu dofinansowanego w ok. 70% ze środków unijnych.
Krosno i Krościenko Wyżne uzyskały dofinansowanie do instalacji systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych na swoim terenie. Dzięki temu mieszkańcy mogą skorzystać z 16 rodzajów instalacji.

-Proponujemy mieszkańcom Krosna kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne – a więc baterie słoneczne produkujące prąd, kotły na biomasę i pompy ciepła- mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna. -Są one dostępne z dofinansowaniem i co najważniejsze, są jeszcze wolne miejsca na listach – dodaje Prezydent.

czysta energia

- Wkład własny poszczególnych beneficjentów, w związku z przepisami podatkowymi, jest zależny od miejsca zainstalowania paneli fotowoltaicznych czy kolektorów. Ostateczna wysokość kosztów będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu, które planujemy na przełomie stycznia i lutego 2018 roku - mówi Krzysztof Smerecki, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna. -Trzeba jednak zaznaczyć, że koszty te uwzględniają nie tylko dostawę urządzenia, ale jego montaż, uruchomienie, ubezpieczenie, gwarancję i ewentualne naprawy przez 5 kolejnych lat. Są więc one bardzo atrakcyjne w stosunku do cen rynkowych.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wniosek w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta przy ul. Staszica 2 (pok. 28).

Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu 13 47 43 629, pocztą elektroniczną: czysta-energia@um.krosno.pl lub osobiście, w pokoju nr 28, w budynku Urzędu Miasta przy ul. Staszica 2. Są one także dostępne na stronie www.krosno.pl/czysta-energia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.