Turniej Judo zgromadził w Jedliczu zawodników Ukrainy, Rumunii, Serbii, Węgier, Słowacji i kluby zrzeszone w Polskim Związku Judo. Emocji nie brakowało.
25 listopada w Jedliczu na Hali GOSIR-u odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Judo którego organizatorem był klub UKS 15 Krosno i zgromadził na macie 270 zawodników z Ukrainy, Rumunii, Serbii, Węgier, Słowacji i kluby zrzeszone w Polskim Związku Judo. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik.

turniej judo

Na rozpoczęcie Festiwalu mogliśmy obejrzeć pokaz Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate sekcja z Jedlicza który poprowadził Sensei Ireneusz Kasza – podczas pokazu karatecy zaprezentowali różne techniki karate przybliżając zgromadzonej publiczności dyscyplinę którą trenują z wielką pasją. W Otwarciu turnieju judo uczestniczyli zaproszeni goście: Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Ryszard Zagórski, Dyrektor MZS nr 4 w Krośnie Witold Deptuch, Z-ca Dyrektora MZS nr 4 w Krośnie Dorota Frydrych, Z-ca Dyrektora MZS nr 4 w Krośnie Agata Przybyła – Rymarowicz, Dyrektor GOSIR-u Jedlicze Wojciech Florczak

turniej judo

Po oficjalnym otwarciu turnieju Vi-ce Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Judo Przemysław Czarnecki wręczył odznaczenia Polskiego Związku Judo za pracę na rzecz judo i rozwijania oraz propagowania tej dyscypliny olimpijskiej na naszym terenie – Honorowe Odznaki otrzymali: Janusz Frydrych,Yura Aghajanyan, Anna Sislyan, Bolesława Goleń, Barbara Wolińska Węklar, Piotr Łętkowski, Marcin Bednarz i Jacek Bęben.

turniej judo

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęto turniej i wystartowały walki, zawodnicy walczyli na 6 matach prezentując wszystkie swoje umiejętności. Walki kończyły się widowiskowymi ipponami lub dogrywkami które wyłaniały zwycięzców. Bardzo duża ilość uczestników walk którzy reprezentowali Europę oraz krajowe judo zapewniła wysoki poziom zawodów. Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze, walki odbywały się w duchu fair play. Po zakończeniu zawodów zostały wręczone medale oraz dyplomy i nagrody dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju.

Udostępnij ten artykuł znajomym: