28 grudnia po raz drugi na obiektach GOSiR Jedlicze odbył się Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszki.
Otwarcia zawodów dokonał 43-krotny reprezentant kraju Sławomir Peszko oraz Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

W turnieju udział wzięły drużyny z Polski, Ukrainy oraz Słowacji z rocznika 2006 i młodsi. Podziału zespołów na grupy, podczas uroczystego losowania, dokonali Burmistrz Gminy - Jolanta Urbanik oraz patron imprezy - popularny "Peszkin".

Turniej Peszki

W grupach rozgrywano mecze na zasadach każdy z każdym. Na tym etapie rywalizacji sił nie szczędzili zarówno zawodnicy jak też dopingująca ich publiczność. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie: Pani Beata Wosiewicz oraz Pan Przemysław Gancarz. Opiekę medyczną zapewnił ratownik medyczny Pan Łukasz Szurek.

Turniej Peszki w Jedliczu

Do fazy pucharowej rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Po ambitnej walce w spotkaniach półfinałowych zaszczytu walki o puchar dostąpiły zespoły Ekoballu Sanok oraz Białe Orły z Łanowic. Mecz finałowy dostarczył wielu emocji. Wynik końcowy 2:1 po dogrywce dla zespołu Białych Orłów z Łanowic.

Turniej Peszki w Jedliczu

Zawody uświetniły występy zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu pod opieką Pani Sylwii Kilar.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Białe Orły z Łanowic - Ukraina
2. Ekoball Sanok
3. Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno
4. Akademia Piłkarska Sławomira Peszki
5. Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed
6. Karpaty MOSiR Krosno
7. ZKS Nafta Splast Jedlicze
8. FK Svidnik (Słowacja)

Turniej Peszk

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharu dla zwycięzców, który ufundowała firma DECOR. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy, a najlepsze drużyny nagrody rzeczowe ufundowane przez Sławka oraz organizatorów.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne:
Król strzelców: Aszklar Antoni - AP Beniaminek Krosno - Strzelec 6 bramek
Najlepszy bramkarz: Bernat Karol - Ekoball Sanok
Najlepszy zawodnik: Wysockyj Denys - Białe Orły z Łanowic
Najmłodszy zawodnik: Kacper Koszela - Kap Bardomed

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.