W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Moje Boże Narodzenie".
Od 18 lat Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z gminą Jedlicze i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. "Moje Boże Narodzenie".

Celem konkursu oprócz kultywowania tradycji bożonarodzeniowej jest pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie talentów.
Jury w składzie: Zofia Kędzierska - przewodnicząca, Grażyna Ostrowska, Jolanta Przybyła, Zygmunt Jerzyk obejrzała i dokonała oceny 165 nadesłanych prac. Jak podkreśliła przewodnicząca - wybór był trudny, bowiem wszystkie prace były na wysokim i wyrównanym poziomie, emanowały naturalnością, a to nie zawsze się zdarza.

Moje Boże Narodzenie

Uroczysty finał odbył się 8 stycznia, tradycyjnie w GOK w Jedliczu w obecności laureatów konkursu, nauczycieli i opiekunów oraz przedstawicieli organizatora: wicestarosty Adolfa Kasprzyka, burmistrz gminy Jolanty Urbanik, radnego powiatu Piotra Waśko, dyrektorów szkół i placówek kulturalnych.

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Podsumowując zmagania konkursowe wicestarosta Adolf Kasprzyk przypomniał, że Powiat Krośnieński już od wielu lat organizuje cykl imprez okolicznościowych z okazji świat Bożego Narodzenia. - Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego z nas. Wykorzystujemy ten okres, aby poznać talenty wokalne, plastyczne, aktorskie i konstruktorskie dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Bardzo dziękuję nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy, wysiłku, motywacji, aby przygotować uczniów do konkursu, rodzicom za wsparcie, ale najbardziej Wam drodzy uczestnicy. Myślę, że zaowocuje to w przyszłości i zapewne o niejednym z Was jeszcze usłyszymy. Słowa podziękowania przekazał również dla burmistrz i dyrektora GOK w Jedliczu za współpracę, otwartość i pomoc w organizacji imprezy.

W części artystycznej nawiązującej do atmosfery świąt i tematu konkursu wystąpił zespół - Szkółka Wokalna działająca przy GOK w Jedliczu, którą prowadzi Jan Radoń.

Moje Boże Narodzenie

Wyniki konkursu:
Kl. I - III
I m. - Karina Drozd (Lubatówka)
II m. - Aleksandra Kielar (Lubatówka)
III m. - Julia Węgrzyn (Lubatówka)
Wyróżnienia: Adam Żywicki (Piotrkówka), Tomasz Zima (Lubatówka), Sara Rygiel (Iwonicz-Zdrój), Szymon Woźniak (Piotrkówka), Oliwia Starowiejska (Iwonicz-Zdrój), Blanka Krzysztyniak (Posada Górna).

Kl. IV-VI
I m. - Armin Kozak (Bóbrka)
II m. - Wojciech Liwosz (Chorkówka)
III m. - Emilia Machura (Chorkówka)
Wyróżnienia: Nikola Guzik (Zręcin), Kamil Skalski (Chorkówka), Oliwia Kmon (Chorkówka), Karolina Szarota (Rymanów), Tomasz Torba (Kopytowa).

Kl. VII i II i III Gimnazjum
I m. - Zuzanna Trybus (Zręcin)
II m. - Magdalena Bugiel (Chorkówka)
III m. - Maria Obłój (Kopytowa)
Wyróżnienia: Aleksander Wyczesany Świerzowa Polska), Klaudia Długosz (Korczyna), Szymon Bryś (Korczyna), Mikołaj Szuba (Wróblik Szlachecki).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Udostępnij ten artykuł znajomym: