W XX ogólnopolskim jubileuszowym rankingu Perspektyw Technikum nr 5 "Elektryk" i Liceum Ogólnokształcące "Kopernik" otrzymało tytuł "Złotej Szkoły 2018".
Technikum nr 5 "Elektryk" zostało sklasyfikowane na 6 pozycji w kraju i 1 pozycji w województwie wśród techników, a I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zajęło 71 miejsce w kraju i 1 miejsce w województwie spośród szkół publicznych w XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego rankingu najlepszych liceów i techników przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Przed rokiem "Elektryk" był na 28 miejscu, a dwa lata temu na 10 pozycji w kraju. Krośnieńskie technikum jest pierwszą szkołą z województwa podkarpackiego, której udało się osiągnąć tak wysoką pozycję rankingową. Oprócz znakomitej pozycji w rankingu dla techników i odznaki "Złotej Szkoły 2018" szkoła utrzymała także pozycję lidera wojewódzkiego w rankingu maturalnym techników (15 pozycja w kraju) oraz została sklasyfikowana w rankingu szkół olimpijskich na 106 pozycji w kraju. W technikum kształci się w tym roku szkolnym 528 uczniów w czterech zawodach: technik informatyk, technik elektronik, technik elektryk i technik automatyk.

"Kopernik" w ogólnopolskim rankingu został sklasyfikowany na 71 pozycji i otrzymał odznakę "Złotej Szkoły 2018". W pierwszej setce szkół olimpijskich szkoła jest obecna nieprzerwanie od 2000 r. W tegorocznym rankingu olimpijskim znalazła się na 31 miejscu (rok temu 38). W rankingu maturalnym Kopernik sklasyfikowany został na 90 miejscu w kraju. W I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie uczy się w tym roku 666 uczniów. Biorąc pod uwagę osiągnięcia olimpijskie oraz pozostałe rankingi ogólnopolskie krośnieński Kopernik jest jedyną szkołą publiczną z województwa, o tak znaczących osiągnięciach.

W rankingu znalazło się również Technikum Nr 4 im. I. Łukasiewicza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. I. Łukasiewicza – "Naftówka", które plasując się na 258 miejscu w kraju uzyskało tytuł "Brązowej Szkoły 2018" oraz II Liceum Ogólnokształcące im Konstytucji 3 Maja na 328 miejscu w kraju, które uzyskało także tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Rankingi "Perspektyw" to cenne źródło informacji szczególnie dla gimnazjalistów, którzy szukają szkół gdzie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Uczniowie chętnie składają dokumenty do znanych i wyróżnianych szkół. Wiele z tych decyzji później procentuje. – powiedział Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Udostępnij ten artykuł znajomym: