Brąz dla Beniaminka w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Krośnie.
Drugi weekend z rzędu sympatycy młodzieżowej piłki nożnej byli świadkami emocjonujących rozgrywek w Krośnie. Do Krosna ponownie zawitali goście z Polski i z zagranicy, by w świetnych warunkach rozegrać turniej "Beniaminek Krosno Cup". Tym razem na starcie stanęło czternaście zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Podczas trzydniowych zmagań w "Hali Krosno" znakomicie spisywali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Beniaminek, którzy najpierw wygrali swoją grupę, a następnie prezentując dobrą formę byli blisko awansu do finału. Ostatecznie wskoczyli na podium sięgając po brązowe medale. Cała drużyna prezentowała się bardzo dobrze, a indywidualne wyróżnienie otrzymał Krzysztof Kolanko, który został wybrany do "Najlepszej Dziewiątki Turnieju".

Beniaminek Krosno

Turniej rozpoczął się już w piątek, pierwsze mecze w grupie A były bardzo ciekawe i zapowiadały rywalizację o najwyższe lokaty do samego końca. Tak też było. W sobotę dokończono futbolowe zmagania, a o awansie do "Grupy Złotej" rozstrzygały ostatnie mecze. Ostatecznie grupę wygrali gospodarze z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, drugiego uczestnika półfinałów wyłonił dopiero bilans bramkowy. Ukraińska drużyna DJUSZ Żydaczów oraz Cracovia Kraków zgromadziły taką samą liczbę punktów, ale "bramkami" awans wywalczyli goście zza wschodniej granicy. Czwarte miejsce zajęła Akademia Piłkarska Limanovia, a na kolejnych uplasowali się zawodnicy Drukarza Warszawa, Grunwaldu Budziwój i RAP Radomsko.

Beniaminek Krosno

Równie ciekawie było w grupie B, w której uczestników półfinałów także poznaliśmy dopiero po ostatnim meczu. Jeszcze przed nim pierwsze miejsce w grupie zapewnili sobie chłopcy z MFK Zemplin Michalovce. Słowacka drużyna nie zanotowała porażki i pewnie wkroczyła do strefy medalowej. Drugie miejsce zapewnili sobie zawodnicy Fabloku Chrzanów, którzy wyprzedzili Juniora Radom. Za wspomnianą trójką uplasowała się ambitnie walcząca Akademia Piłkarska Sanok, a kolejne pozycje przypadły STF Champion Warszawa, Sandecji Nowy Sącz i KSPN Pogoń Kraków.

Podczas trzeciego dnia turnieju rozegrano fazę finałową. W meczu o 13 miejsce górą byli zawodnicy RAP Radomsko, którzy wygrali z KSPN Pogoń Kraków. "Grupę Brązową" wygrała Sandecja Nowy Sącz, która w spotkaniach z Drukarzem Warszawa i STF Champion Warszawa lepiej wykonywała rzuty karne. W grupie brązowej zagrali również chłopcy z Grunwaldu Budziwój.

beniaminek Krosno

W rywalizacji o miejsca 5-8 najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Limanovia, którzy w finale „Grupy Srebrnej” pokonali Akademię Piłkarską Sanok. Rzuty karne rozstrzygnęły natomiast mecz o VII miejsce, w którym Junior Radom pokonał Cracovię Kraków, która w fazie grupowej nie straciła bramki i była bardzo blisko awansu do półfinału.

W niedzielne popołudnie rozpoczęła się rywalizacja o medale. Półfinały były bardzo zacięte i rozstrzygała je jedna bramka. Najpierw w meczu zagranicznych drużyn DJUSZ Żydaczów pokonał MFK Zemplin Michalovce po trafieniu z rzutu karnego, a w drugim półfinale mimo dobrej dyspozycji i kilku świetnych okazji gospodarzy Fablok Chrzanów nie dał się zaskoczyć, strzelił gola i wygrał z Beniaminkiem także 1:0. W meczu o III miejsce Beniaminek Krosno przeważał i pewnie pokonał słowacki MFK Zemplin 2:0. Finał to zacięta rywalizacja Fabloku z DJUSZ Żydaczów, żadna z drużyn nie chciała się odsłonić i nie oglądaliśmy za wiele sytuacji podbramkowych, ale wreszcie padł gol! Po niefortunnym zagraniu ukraiński zawodnik głową skierował piłkę do swojej bramki. DJUSZ rzucił się do ataku, ale bramkarz Fabloku był tego dnia świetnie dysponowany i goście z Chrzanowa mogli po końcowym gwizdku cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju "Beniaminek Krosno Cup".

Udostępnij ten artykuł znajomym: