Setne urodziny obchodziła pani Genowefa Głód z Rogów.
Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 14 stycznia 2018 roku. Swoje setne urodziny obchodziła Genowefa Głóg. Z tej to okazji do domu Szanownej Jubilatki z Rogów przybyli goście: wójt gminy Miejsce Piastowe Marek Klara, sołtys Rogów Stanisław Muszyński oraz delegacja z ZUS-u, która oficjalnie przyznała pani Genowefie świadczenie honorowe, które przysługuje emerytom bądź rencistom z chwilą ukończenia stu lat.

Obecnie pani Genowefa mieszka z córką Haliną i jej rodziną w Rogach, gdzie przeprowadziła się w 2006 roku. Urodziła się jednak w Jasionce koło Dukli 14 stycznia 1918 roku i tam też spędziła prawie całe swoje życie bo aż 88 lat. Pani Genowefa miała męża Andrzeja, z którym wychowała sześcioro dzieci. Pracowali na gospodarce, gdzie pani Genowefa zajmowała się jeszcze domem i dziećmi. Mąż natomiast wykonywał zawód stelmacha, zmarł w 1981 roku.

Obecnie w gminie Miejsce Piastowe mieszkają trzy stulatki - w Zalesiu mieszka pani Zofia Dębiec, która w lutym będzie obchodziła 101 urodziny, w Miejscu Piastowym u sióstr michalitek mieszka siostra Gabriela, która w czerwcu będzie obchodziła 107 urodziny a "najmłodszą" stulatką jest pani Genowefa Głód.

Udostępnij ten artykuł znajomym: