Podium dla zawodników MTB MOSiR Dukla podczas II Zimowego Maratonu Rowerowego "Biały Kruk".
Maratony zimowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kolarzy w czasie przygotowań treningowych do głównych startów w okresie wiosenno-letnim. Białego puchu nie widać za wiele w tym roku, lecz ostatnimi dniami temperatura mocno spadła poniżej zera. Temperaturą odczuwalną -10 C, Janów Lubelski gdzie odbył się II Maraton "Biały Kruk" przywitał blisko 200 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach, Fit 17 km oraz Mega 28 km.

Start i meta zlokalizowane były przy ośrodku Zoom natury. O godz. 11:00 na start wyruszyli kolarze dystansu Mega, 15 minut po nich zawodnicy dystansu Fit. Na dystansie Fit wystartowało dwóch zawodników sekcji MTB MOSiR Dukla: Maciej Dąbrowski oraz Mateusz Lorenc, którzy stanęli na podium.

Maciej zajął pierwsze miejsce w kat. M1, Mateusz był trzeci w kat. M2. Trasa ciekawa, wąskie leśne ścieżki z odcinkami po korzeniach ciągły się Lasami Janowskimi, zmrożona ziemia oraz kilka zamrożonych kałuż, które lepiej było ominąć bokiem. Na trasie oprócz zimna, najbardziej dokuczał mocno wiejący wiatr. Szczególnie odcinek do mety wzdłuż Zalewu Janowskiego zmęczył okrutnie. Na mecie dla zawodników czekały pamiątkowe medale, dla pierwszych trzech miejsc pamiątkowe puchary. Warte uwagi jest, że z pakietu startowego część pieniążków została przeznaczona na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Udostępnij ten artykuł znajomym: