Dostojna jubilatka pani Helena z Długiego świętowała swoje 105 urodziny.
Goście, którzy odwiedzili panią Helenę Kozieł mogli wspólnie odśpiewać 200 lat. To najstarsza mieszkanka Gminy Jedlicze, świętująca właśnie swoje 105 urodziny.

Pani Helena urodziła się 1913 roku. Nadal cieszy się dobrym zdrowiem, o czym przekonali się wszyscy, którzy tego dnia przybyli do Długiego. Jubilatka zaskoczyła świetną pamięcią, recytując wiersze o zimie oraz czerwonym kapeluszu, które zapamiętała z dzieciństwa. Opowiadała o tym, jak chodziła pieszo do Iwonicza Zdroju, co wymagało naprawdę doskonałej kondycji fizycznej. Pani Helena wychowała dwójkę dzieci, doczekała się 5 wnuków oraz 4 prawnuków - najstarsi to Mateusz i Malwina, najmłodsi sześcioletni Szymek i jedenastoletni Kuba. Na co dzień Jubilatką opiekuje się synowa Halina.

Helena Kozieł

Przedstawiciele Gminy Jedlicze w osobach Burmistrza Jolanty Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka, Radnego Józefa Tuckiego oraz Anny Czekańskiej kierownika Urzędu Stanu Cywilnego pogratulowali tak wspaniałego Jubileuszu oraz złożyli życzenia kolejnych lat w zdrowiu i dobrej formie. Spotkanie było okazją do wspomnień minionych lat.

3 stycznia wspaniały Jubileusz stu lat życia obchodziła inna mieszkanka gminy Jedlicze pani Weronika z Potoka.