Policjanci ustalają kto kierował tico które dachowało w Krośnie na ul. Sikorskiego. Samochód kilka godzin wcześniej został skradziony.
W ostatni poniedziałek około godz. 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym na dachu daewoo tico. W samochodzie nie było nikogo, kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Okazało się, że pojazd został kilka godzin wcześniej skradziony. W czasie, gdy funkcjonariusze drogówki pracowali na miejscu zdarzenia, policjanci z ogniwa interwencyjnego krośnieńskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży daewoo. Ślady obuwia pozostawione na świeżym śniegu wskazywały, że sprawca oddalił się w kierunku miejscowości Łężany.

dachowanie tico

Policjanci szli po śladach, jednak stawały się one coraz mniej widoczne i mundurowi zmuszeni byli przerwać działania. W miedzy czasie funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z kradzieżą samochodu.

Obserwując dom podejrzewanego o uczestnictwo w kradzieży daewoo, policjanci zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, 29-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.