Uczniowie klas mundurowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.
Środowa uroczystość zgromadziła na placu apelowym uczniów szkoły i rodziców, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i służb mundurowych a także wielu zaproszonych gości. Uroczyste ślubowanie na sztandar złożyli uczniowie klas pierwszych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym a ślubowanie ponowili uczniowie klas II i III.

Przysięga klas mundurowych

Relacja wideo "na żywo" z uroczystości prowadzona była na profilu Facebook'owym terazkrosno.pl. Retransmisja:Dowódcą uroczystości był podpułkownik Rafał Jarosz a kompanię honorową wystawiła 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej pod dowództwem pułkownika Arkadiusza Mikołajczyka. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra wojskowa z Rzeszowa.

defilada klas mundurowych

Michalicki Zespół Szkół kształcąc młodzież w pionie mundurowym, w liczbie niespełna 200 osób, jest największą szkołą tego typu na Podkarpaciu i należy do najliczniejszych w kraju. Placówka uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej wspierania szkół prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

Udostępnij ten artykuł znajomym: