Uczniowie klas mundurowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.
Środowa uroczystość zgromadziła na placu apelowym uczniów szkoły i rodziców, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i służb mundurowych a także wielu zaproszonych gości. Uroczyste ślubowanie na sztandar złożyli uczniowie klas pierwszych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym a ślubowanie ponowili uczniowie klas II i III.

Przysięga klas mundurowych

Relacja wideo "na żywo" z uroczystości prowadzona była na profilu Facebook'owym terazkrosno.pl. Retransmisja:Dowódcą uroczystości był podpułkownik Rafał Jarosz a kompanię honorową wystawiła 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej pod dowództwem pułkownika Arkadiusza Mikołajczyka. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra wojskowa z Rzeszowa.

defilada klas mundurowych

Michalicki Zespół Szkół kształcąc młodzież w pionie mundurowym, w liczbie niespełna 200 osób, jest największą szkołą tego typu na Podkarpaciu i należy do najliczniejszych w kraju. Placówka uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej wspierania szkół prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.