W piątek 26 stycznia krośnieńscy policjanci rozpoczęli działania "Bezpieczne ferie 2018".
Funkcjonariusze w stanowczy sposób reagować będą na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego przewożenia dzieci oraz nieprzestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Ponadto policjanci będą sprawdzać stan techniczny autokarów, a także zwracać uwagę na właściwy załadunek bagaży i sprzętu narciarskiego. Priorytetem będzie kontrola stanu trzeźwości kierujących.

Mundurowi zadbają również o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu w rejonach wyciągów narciarskich i lodowisk. Policjanci będą zwracać uwagę na przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych oraz reagować w sytuacjach organizowania kuligów lub jazdy sankami po drogach publicznych.

Tradycyjnie już, policjanci przypominają o możliwości przeprowadzenia kontroli autokaru przewożącego dzieci na zimowy wypoczynek. W tym celu wcześniej należny skontaktować się z oficerem dyżurnym KMP Krosno tel. 13 43 29 310 lub sekretariatem Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy w dni robocze w godz. od 08.00 do 15.00, tel. 13 43 29 351.

Istnieje również możliwość sprawdzenia autokaru w zakresie podstawowych informacji tj. daty produkcji pojazdu, daty ostatniego badania technicznego, przebiegu, ilości miejsc dla pasażerów oraz polisy OC, korzystając ze strony internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl.

Akcja "Bezpieczne ferie 2018" potrwa do 11 lutego.

Udostępnij ten artykuł znajomym: