Zespół ludowy "Lubatowianie" z Lubatowej świętował jubileusz 25-lecia działalności.
Dziesiątki nagród, wyróżnień i występów w kraju i zagranicy, występ w Pałacu Prezydenckim, udział w audycjach radiowych i telewizyjnych, nagranych 5 płyt - to w skrócie historia zespołu Lubatowianie, który w sobotę 27 stycznia świętował jubileusz 25-lecia działalności.

Jubileusz Lubatowianie

Sala Domu Ludowego w Lubatowej wypełniona była po brzegi, dopisali zaproszeni goście, a wśród nich: jeszcze w sobotę Wicewojewoda Podkarpacki a od dzisiaj członkiem zarządu województwa Piotr Pilch, Radny Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, Dyrektor - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Aleksander Mercik, przewodniczący Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju Józef Sowiński i Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj. Taka frekwencja świadczy o popularności zespołu, który od 25 lat bawi, wzrusza i zachwyca, którego motto brzmi "Śpiewamy ludziom na pocieszenie".

Jubileusz Lubatowianie

Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, z wnioskiem o ich nadanie zwrócił się do Prezydenta RP Burmistrz Witold Kocaj. Prezydenckie odznaczenie Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz kultywowania i upowszechniania tradycji ludowych z rąk Piotra Pilcha odebrała Janina Pernal i Anna Turek a Brązowy Krzyż Zasługi Sabina Cichoń.

Jak na jubileusz przystało nie zabrakło tortu, lampki szampana i muzyki w wykonaniu zaprzyjaźnionego Zespołu Łęczanie z Łęk Dukielskich i Kapeli Trzcinicoki z Trzcinicy. Uroczystość poprowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju Dorota Świstak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Oceń artykuł