Utworem White Christmas, Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe przywitała publiczność zgromadzoną w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym w trakcie tegorocznego koncertu karnawałowego.
Koncert w bieżącym roku odbył się wyjątkowo późno bo 28 stycznia, a i utwór rozpoczynający koncert nijak nie przystawał do aury jaka panowała na zewnatrz - deszczowej i nieco ponurej.

Nie mniej jednak atmosfera podczas koncertu i dobór repertuaru przez kapelmistrza Miłosza Markiewicza sprawił, że wewnątrz już po kilku minutach zrobiło się naprawdę świątecznie. Zaraz po słowie wstępnym wprowadzającym do koncertu, dokonanym przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Janusza Węgrzyna, rozpoczęła się prawdziwa uczta muzyczna.

Ze sceny zabrzmiały na początku kolędy Cicha noc, Gore gwiazda, Maciek Betnarski z towarzyszeniem orkiestry zaśpiewał Kolendę Bóg się rodzi i Lulajże Jezuniu. W dalszej części koncertu znalazły się utwory rozrywkowe i typowo karnawałowe. Orkiestr zagrała Jingle Bells, Steuben Parade, La paloma, a także The Young Amadeus, Pokolenie z repertuaru zespołu Kombi, Disco Fever. Koncert zakończył się wiązanką walców Straussa: Tanz mit Johann Strauss. Po kilku bisach koncert karnawałowy przeszedł do historii.

Nowością tegorocznej edycji koncertu była transmisja na żywo prowadzona przez portal terazKrosno.pl. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji:Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z koncertu: