Nie zatrzymał się do kontroli, nie posiadał prawa jazdy teraz grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara więzienia.
W sobotę (3 lutego) przed godziną 1 w nocy policjanci na ul. Legionów w Krośnie podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu marki BMW. Pomimo podanych sygnałów świetlnych do zatrzymania, kierujący autem nie zastosował się do poleceń i rozpoczął ucieczkę, w trakcie której popełniał liczne wykroczenia. Mundurowi rozpoczęli pościg.

bmw, Krosno, pościg

Kierujący bmw jechał w kierunku Krościenka Wyżnego, gdzie samochód w czasie jazdy zjeżdzał na przeciwległy pas ruchu i odbijał się od krawężników powodując zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Pędząc ulicą Bursaki od pojazdu oderwał się tłumik. Mimo to kierowca dalej uciekał przed policjantami. Dopiero na ulicy Szopena stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego rozpędzony samochód wpadł w poślizg, uderzył w krawężnik i obrócił się o 180 stopni.

Za kierownicą bmw siedział 18-letni mężczyzna mieszkaniec Krosna, który podróżował z 18-letnią mieszkanką gminy Rymanów. Po sprawdzeniu okazało się że nie posiada on prawa jazdy. Teraz grozi mu kara więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij ten artykuł znajomym: