4 marca 2018 r. odbędzie się VI edycja ogólnopolska wydarzenia. Żeglce, jako jedna z dwóch miejscowości w powiecie krośnieńskim, będzie gościć Tropem Wilczym już po raz drugi.
Tradycja biegów upamiętniających Żołnierzy Wyklętych w Żeglcach została zapoczątkowana w 2016 r. przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" wraz z Klubem Biegacza ze Zręcina. Rok później Stowarzyszenie już samodzielnie przystąpiło do organizacji Biegu w terminie ogólnopolskiej V edycji.

Celami Biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic Polski, propagowanie wiedzy na ten temat, zachęta do prowadzenia aktywnego, zdrowego stylu oraz popularyzowanie imprez biegowych.

Żeglecki bieg odbędzie się na dwóch dystansach: bieg długi - 6 km oraz bieg na 1963 m - symbolicznie upamiętniający rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek. Na dłuższym dystansie odbędzie się również Marsz Nordic Walking.

Na uczestników czekają liczne atrakcje: m.in. wyjątkowe pakiety startowe oraz ciepły poczęstunek. Zawodnicy i kibice będą mogli obejrzeć również pokaz musztry paradnej przeprowadzony przez grupę uczniów Liceum im. Marii Konopnickiej z Jedlicza (przed Biegiem na parkingu obok Domu Ludowego w Żeglcach).

Rywalizacja odbywać się będzie w sześciu kategoriach:
- generalna Kobiet i Mężczyzn dla biegu 1963 m
- generalna Kobiet i Mężczyzn dla biegu 6000 m
- generalna Kobiet i Mężczyzn dla marszu Nordic Walking

Pierwszych 160 zarejestrowanych uczestników otrzyma koszulkę i pamiątkowy medal Tropem Wilczym, pozostali medale ufundowane przez organizatorów. Ze względu na charakter biegu nie przewidywane są nagrody finansowe. W każdej kategorii, zwycięzca otrzyma pamiątkowy puchar, a zdobywcy miejsc 1-5 dyplomy.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" a współorganizatorami Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, LKS "Błękitni" i Koło Gospodyń Wiejskich.

Regulamin biegu: https://drive.google.com/

Formularze zgłoszeniowe:
- Bieg na 1963 m (limit 45 osób)
- Bieg na 6 km (limit 80 osób)
- Marsz Nordic Walking (limit 35 osób)

Udostępnij ten artykuł znajomym: